Starostlivosť o hodváb

Exkluzívna hodvábna šatka je malým umeleckým dielkom. Svoju kvalitu a perfektný vzhľad si zachová po dlhé roky ak sa dodržia 4 jednoduché pravidlá starostlivosti.

1. Teplota vody by mala byť nižšia ako 30 stupňov Celzia.

Hodvábnu šatku perieme v mierne teplej vode s pridaním malého množstva detského šampónu alebo tekutého pracieho prostriedku určeného na hodváb a jemné textílie.

2. Nekrútime, nežmýkame!

Šatku perieme výlučne ručne, jemným mačkaním. Následne opláchneme šatku vo vlažnej vode a necháme uschnúť, nikdy nežmýkame. Mohli by sme poškodiť tkaninu, naviac šatka aj bez žmýkania uschne veľmi rýchlo.

3. Sušíme v tieni pri izbovej teplote

Hodvábnu šatku nikdy nesušíme na priamom slnku ani pri mínusových teplotách. Môžeme ju buď rozprestrieť a nechať voľne uschnúť na uteráku, alebo vyvesíme tak, že ju prehneme cez polovicu. Nikdy nevešiame za rohy.

4. Žehlíme pri nižšej teplote

Usušenú hodvábnu šatku môžeme vyžehliť nie príliš horúcou žehličkou. Nikdy nežehlíme ruličkový okraj. Prežehlením by okraj stratil svoj objem a utrpela by tým nielen kvalita, ale aj vzhľad a hodnota šatky. Teraz už poznáte tipy a triky ako sa starať o Váš krásny hodvábny kúsok, vedeli by ste však spoznať kvalitu?

V našom článku nájdete návod ako rozoznať  kvalitnú hodvábnu šatku od tuctovej.