Tak ako mnoho nápadov aj gatogato vznikol z jednoduchého dôvodu: nedostatok.

Každá z nás má určite v šatníku niečo, na čo si potrpí, či už sú to kabelky, topánky alebo krokodílové tričká vo všetkých možných farbách. Našou slabosťou boli šatky...

šály, pašmíny a vlastne všetko, čo sa dalo omotať okolo krku. Teda okrem mužov, lebo povedzme si úprimne, mať zbierku z kvalitného materiálu, či zladiť ich s našim outfitom je nadľudský výkon :)

Spočiatku sme ich vyhľadávali v kamenných obchodoch. Šatiek a šálov z bežných materiálov bolo relatívne veľa, no akonáhle sme sa zamerali na tie najkvalitnejšie, vyrobené z hodvábu, odišli sme s plnými peňaženkami a prázdnymi taškami, čo osobne považujem za najvyššiu formu nákupného zúfalstva. Chcete kúpiť, no nemáte čo!

Prešli sme na internetové obchody, ktoré zo začiatku zasýtili našu túžbu, no rýchlo sme odhalili, že kvalita ani dizajn nespĺňajú naše očakávania. 

Čo sme vlastne hľadali?

Hriešny "Hermes" za nehriešne ceny. Milovníčkam módy Hermès netreba predstavovať, je to francúzska značka, ktorá vyrába najkvalitnejšie, najdrahšie (stovky EUR) a podľa mnohých aj najkrajšie hodvábne šatky na svete.

Rozhodli sme sa teda pátrať inou cestou. Kontaktovali sme mnoho výrobcov hodvábnych šatiek z Francúzska a Talianska, prezerali ich kolekcie a nakoniec sme ich našli. Nádherné hodvábne skvosty, ktoré spĺňajú tie najvyššie atribúty kvality! Hodváb je pestovaný na ďalekom východe, tam, kde ho vynašli a dlhé tisícročia uchovávali ako poklad.

Zo začiatku sme si šatky kupovali len pre seba, no keď sa dámy a slečny okolo nás začali vypytovať odkiaľ ich máme, rozhodli sme sa radosť z nich dopriať aj ostatným. Založili sme obchod a značku gatogato.

 Veríme, že toto nie je koniec nášho príbehu a že Vám budú tieto krásne hodvábne šatky a šály robiť takú radosť, aká k nim priviedla nás.

Tin a Marta Sokolíkové

logo_gatogato