HODVÁBNY TWIL (Silk Twill)

Twil je hodvábna tkanina tkaná twillovou väzbou, teda tkaním viacerých vlákien krížovou väzbou. Twillová látka je vďaka takejto väzbe vlákien pevná, trvácna, vlákna sa používaním a viazaním tkaniny neposúvajú, vďaka čomu je zároveň málo krčivá a výborne drží tvar v pozdĺžnom i diagonálnom smere.  Znamená to, že šatka vytvára krásne splývavé sklady akokoľvek sa uviaže. Vďaka vyššiemu množstvu hodvábu použitého na tento typ väzby je látka ťažšia a cennejšia. Medzi druhmi hodvábu patrí medzi veľmi cenený typ látky.

HODVÁBNY ŽORŽET (Silk Georgette)

Ľahká hodvábna tkanina tkaná jednoduchou väzbou z dvoch priamych a dvoch priečnych vlákien. Pre hodvábny žoržet je charakteristická zrnitá štruktúra povrchu látky. Žoržet je ľahučký, jemný, prepúšťa svetlo a je vhodný na ľahké letné šáliky. Zároveň je krásne splývavý hlavne v pozdĺžnom smere a výborne drží tvar pri každom sôsobe viazania a takmer vôbec sa nekrčí.

HODVÁBNY KREPDEŠÉN (Silk Crépe de Chine)

Hodvábny krepdešén je ľahká nepriesvitná látka tkaná jednoduchou väzbou z dvoch vlákien, ktoré nie sú rovné, ale špirálovito krútene a následne tkané, vďaka čomu má jemnú zrnitú štruktúru. Krepdešén je veľmi dobre tvarovateľný a splývavý do záhybov, ale vďaka krúteným vláknam patrí k menej trvácnym materiálom.

HODVÁBNY ŠIFÓN (Silk Chiffon)

Šifón je najjemnejšia hodvábna tkanina. Je tenší ako žoržet, na dotyk s hrubšou štruktúrou. Hodvábny šifón je výborne splývavý, prepúšťa svetlo a je klzký na tvarovanie, príjemný na nosenie. 

HODVÁBNY ŠANTUNG (Silk Shantung)

Hodvábny šantung je ťažšia hodvábna tkanina, tvorená prírodným hodvábnym vláknom rôznej hrúbky, preto vytvára nerovnú štruktúru s markantne viditeľnými hrubými vláknami. Tieto vznikajú spájaním kratších a dlhších hodvábnych vlákien a miesta spojov sú tým viditeľne hrubšie. Často sa mu hovorí divý hodváb, nakoľko s poväčšine vyrába z nekultivovaných kokónov. Vďaka svojej prírodnej štruktúre a hrubšiemu omaku, pripomína ľanovú látku, avšak má typický hodvábny lesk. Na hodvábne šatky je vďaka týmto vlastnostiam menej vhodný materiál, avšak býva často využívaný pri jesenných šáloch.

HODVÁBNY DUPION (Silk Dupioni)

Hodvábna látka veľmi podobná svojou štruktúrou na hodvábny šantung, avšak s výraznejšou nerovnou štruktúrou a vyššou hmotnosťou. Na hodvábne šatky a šály sa nepoužíva, je skôr vhodný na ťažšie odevy a luxusné bytové závesy a vankúše.